Poradna

01 krátkozrakost

Vidíte špatně na dálku a při vyšších hodnotách refrakční vady i na blízko. Důvodem je krátkozrakost – obraz místo toho, aby se tvořil na sítnici, se tvoří před ní. Krátkozrakost se koriguje konkávními (mínusovými) brýlovými čočkami, t.j. tenké uprostřed a rozšiřují se směrem k okrajům.

02 dalekozrakost

Vidíte špatně na blízkou vzdálenost a u vyšších hodnot refrakční vady i na dálku. Důvodem je dalekozrakost – obraz se promítá za sítnici. Tato vada se koriguje konvexními brýlovými čočkami (plusovými), která jsou ve středu silnější a ztenčují se směrem k okrajům.

03 astigmatismus

Máte obtíže s viděním paralelně běžících čar ve vodorovné, svislé nebo diagonální poloze a to jak na dálku, tak i na blízko. Jednoduše řečeno můžete snadno zaměnit „+“ za „x“. Důvodem je astigmatismus – nepravidelné zakřivení oka. Plochy optických prostředí mají odlišné zakřivení v různých řezech (rohovka a oční čočka). Tuto refrakční vadu korigujeme cylindrickými (tórickými) brýlovými čočkami. Astigmatismus bývá kombinován s krátkozrakostí i dalekozrakostí a jedná se převážně o vrozenou vadu.

04 presbyopie

Vidíte stále hůře na blízko. Po čtyřicítce se čočka v oku stává méně pružnou, není schopna akomodovat, tj. zaostřovat. Tento stav lze korigovat jedno ohniskovými brýlovými čočkami, které umožňují pouze pohled na blízko, a nebo lépe progresivními (multifokálním) i brýlovými čočkami, které umožňují přirozený pohled do všech vzdáleností.


Máte jakýkoliv dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat. Péče o Vás, naše zákazníky patří k hlavním prioritám naší oční optiky.
Z tohoto důvodu Vám nabízíme nejen prodej oční optiky, ale i celou řadu služeb, které pečují o Vás zrak.

Přesunout se na začátek